Minerály k našemu životu potřebujeme a většina z nás o tom alespoň nějaké povědomí má. Nejčastěji jmenovanými bývají Hořčík, Vápník, Železo. Tyto se nějakým způsobem snažíme vědomě doplňovat. Skutečnost, že se o sebe chcete starat je skvělá. Nicméně farmaceutický průmysl i internetové E-shopy nám často, (bohužel) jen kvůli zisku, nabízí pouze jejich nejlevnější a nejméně vstřebatelné formy (Anorganický Oxid hořečnatý, Síran Vápenatý, Síran železnatý). Všechny tyto formy se vstřebávají jen zhruba ze 4 %. Vy tak v podstatě vyhazujete peníze, jelikož lidský organismus se takto jednoduše oklamat nedá, a cokoli uměle vyrobeného je mu cizí. Problematika doplňování minerálů umělými postupy totiž není tak jednoduchá. Společně s nimi navíc do těla dostáváte různé přídatné, chemické látky. Jak tedy minerály do těla dostat efektivně tak, aby je tělo opravdu využilo a vy, jste poznali jejich slibované benefity? Za mě je to jednoznačně Quinton, mořská plazma, která vám může nabídnout komplexní minerálové spektrum v jednom sáčku/ampulce. Jedná se v podstatě o speciálními postupy filtrovanou mořskou vodu tak , aby z ní byly odstraněny nežádoucí patogenní látky a byly zachovány všechny minerály, které obsahuje. Na trhu je ve dvou variantách, Hypertonické a Izotonické variantě.Hypertonická varianta je v podstatě roztok silnější, vhodný pro sportovce při náročném silovém tréninku. Izotonická varianta se pak podává pravidelně během dne, či před spaním kdy se minerály nejlépe ukládají v organismu a využívají na dovyživení těch částí těla, kde se běžně minerály nestihnou dostat, jelikož jsou ihned spotřebovány pro náročné denní aktivity a vám tak například díky tomu padají vlasy.
Tato mořská plazma obsahuje všech 78 minerálů v té nejvstřebatelnější formě, jelikož pocházejí ze samotné přírody, z mořské vody. Takto komplexní minerály se navíc kvůli této synergii krásně vstřebávají. Nemusíte se bát, že byste tím do těla dostali minerály, které nepotřebujete a měli jich nadbytek. Dnešní strava a umělé doplňky stravy jsou na tyto živiny tak chudé, že téměř každý člověk má toto spektrum minerálu nedostatečné. Navíc jej mohou užívat a užívají i senioři, těhotné ženy a děti. Efekt této mořské plazmy můžete pocítit téměř okamžitě. A to na energii, kterou vám dodá. Jaké jsou ale všechny její benefity při pravidelném užívání?

-Pomáhá s regenerací po náročné aktivitě
-Reguluje PH organismu
-Zlepšuje kvalitu spánku
-Remineralizuje organismus
-Vyživuje buňky
-Posiluje imunitu
-Dodává energii

Její léčivé účinky tak mohou pocítit sportovci nebo lidé těžce pracující, kteří po náročném výkonu nebudou tak unavení a svaly budou téměř bez bolesti, lidé kteří špatně spí, jelikož se díky plazmě tělo dostane do rovnováhy, zklidní se a navodí tak přirozený pocit spánku. Dále ti, kteří trpí na časté virózy či jakýmkoli onemocněním, protože bakterie a viry nestačí pouze ničit, ale tělo taky potřebuje palivo na boj s nimi. Ti, kteří mají nadměrný stres, jsou stále unavení, padají jim vlasy, třepí se nehty. Těhotným maminkám, u kterých jsou nároky na výživu kvůli správnému vývoji miminka velmi vysoké. Se vším tím vám může tento úžasný doplněk stravy pomoci. Je totiž ve své Izotonické podobě připraven tak, aby byl stejně koncentrovaný jako lidská, krevní plazma a tělo jej tak snadno přijalo a využilo.
Tady si dovolím říct, že opravdu platí rčení ze známé pohádky, že sůl je nad zlato. V mé praxi se totiž běžně děje to, že komu ji dám zkusit, už se jí nechce zbavit a užívá ji, dokud může.
Já jsem nadšená, protože u nás Ve fitness pro ženy Vám Quinton mořskou plazmu můžeme nyní nabídnout! Neváhejte ji vyzkoušet. Opravdu je to jeden z těch výrobků, kde cena rovná se kvalita. Sama s ní mám jen tu nejlepší zkušenost a užívám ji pravidelně.
Pokud byste si nebyly jisté zda-li je pro vás plazma ze zdravotních důvodů vhodná či si nevěděly rady s dávkováním a jak ji správně užívat, neváhejte se na mne obrátit.

Dominika Dworoková,
Fitness trenérka a výživová poradkyně